WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ „TETRA”

Współpraca z firmą „Tetra”

Akwarium z klasą to nowatorski program stworzony dla szkół podstawowych na terenie całej Polski przez Spectrum Brands Poland Sp. z o.o. właściciela marki Tetra.

Program polega na prezentacji zakładania i opieki nad akwarium w szkole podczas jednej godziny lekcyjnej (45min.). Lekcja pokazowa jest prowadzona przez profesjonalnego akwarystę i ma charakter interaktywny – dzieci biorą czynny udział w aranżacji zbiornika. 

Celem programu „Akwarium z klasą” jest wzbudzenie zainteresowania akwarystyką u dzieci w wieku szkolnym (klasy III-VI), rozwijanie wyobraźni dzięki codziennej obserwacji podwodnego świata, nauka odpowiedzialności oraz systematyczności. Akwarium to także doskonała pomoc dydaktyczna, którą można wykorzystać podczas lekcji przyrody.

Udział w programie jest bezpłatny, koszty lekcji, akwarium oraz jego wyposażenia pokrywa w całości firma Spectrum Brands Poland.

Obecnie bierzemy udział w projekcie AKWARIUM Z KLASĄ. W ramach tego projektu, w celu rozpropagowania akwarystyki wśród najmłodszych, dzieci z klas III i IV uczestniczą w specjalnej lekcji poświęconej rybkom akwariowym i opiece nad nimi. W trakcie lekcji zakładamy w klasie akwarium, którym później dzieci się opiekują.

Tetra jest sponsorem całego przedsięwzięcia, dzięki któremu udało się już założyć kilkadziesiąt akwariów w województwie mazowieckim. Projekt będzie kontynuowany.

GALERIA

Ładowanie…